Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Diameter | 8 mm |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hardware |
| Weight | 300 gm |
| Appearance | Modern |
| Hardness | 55 HRC |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hardware |
| Weight | 300 gm |
| Appearance | Modern |
| Hardness | 55 HRC |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hardware |
| Weight | 300 gm |
| Appearance | Modern |
| Finish | Polished |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hardware |
| Weight | 300 gm |
| Finish | Polished |
| Appearance | Modern |
| Hardness | 45 HRC |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Color | Black |
| Diameter | 8 mm |
| Model Name/Number | CF 5 BUU |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hardware |
| Weight | 300 gm |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Color | Silver and Black |
| Diameter | 8 mm |
| Model Name/Number | CF 12 B |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hardware |
| Weight | 300 gm |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Color | Black |
| Diameter | 8 mm |
| Model Name/Number | CF 8 B |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hardware |
| Weight | 200 gm |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Color | Silver and Black |
| Diameter | 8 mm |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hardware |
| Weight | 300 gm |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hardware |
| Weight | 300 gm |
| Appearance | Modern |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Type of Bearing | Ball Bearing |
| Bearing Number | CF 10 BUUR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | V M Corporation |
| Bore Diameter | 30 mm |
| Shape | Round |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial |
| Bore Diameter | 20 mm |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Color | Silver |
| Grade | SS 304 |
| Model Name/Number | CF 18 B |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Color | Silver |
| Grade | SS 304 |
| Model Name/Number | CF 5 B |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial |
VM Corporation is a market leader specializing in the wholesale and distribution of high-quality bearings for various industrial applications. With a vast product portfolio and years of expertise, we deliver durable and reliable solutions that ensure optimal machine performance and operational efficiency.
Our Comprehensive Product Range