Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Size/Diameter | 2 inch |
| Length | 10 cm |
| Packaging Type | Box |
| Appearance | Modern |
| Hardness | 55 HRC |
Product Details:
| Weight | 300 gm |
| Dimension | 30 X 62 X 16 mm |
| Usage/Application | Water Fitting |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | 1 Year |
| Hardness | 45 HRC |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Size/Diameter | 2 inch |
| Length | 10 cm |
| Packaging Type | Box |
| Series Number | LMH 16 Series |
Product Details:
| Weight | 300 gm |
| Usage/Application | Water Fitting |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Diameter | 10 mm |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Hardness | 65 HRC |
Product Details:
| Weight | 300 gm |
| Usage/Application | Water Fitting |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Bearing Series | PB 16 Series |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Silver and Golden |
| Appearance | Modern |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Brand | V M Corporation |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Size/Diameter | 2 inch |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Appearance | Modern |
| Series Number | LMF 60UU |